Já jsem vzkříšení a život. Kdo věří ve Mne, i kdyby umřel, bude žít. Věříš tomu? Jan 11,25.26

Jak mohu finančně pomoci farnosti?

01.03.2016 17:36

Činnost a růst naší farnosti se kromě Božího požehnání neobejde také bez Vaší finanční podpory. Vždyť radostného dárce miluje Bůh.

Chcete-li, a je to ve Vašich finančních možnostech podpořit naši farnost a aktivity v ní probíhající, můžete tak účinit formou daru na náboženské účely pro registrované církve a náboženské společnosti, který si můžete odečíst od základu daně z příjmů.

U fyzických osob (ať už jste zaměstnanec nebo OSVČ) musí hodnota daru přesáhnout 2% ze základu daně nebo musí činit min. 1000,- Kč za kalendářní rok a nesmí přesáhnout 15% základu daně. Potvrzení o daru nebo darovací smlouvu lze získat na vyžádání.

U právnických osob musí hodnota daru činit min. částku 2000,- Kč a nesmí přesáhnout 10% základu daně. Potrzení o daru nebo darovací smlouvu vystavíme na vyžádání.

V případě, že jste se rozhodli naší farnost finančně podpořit, kontaktujte administrátora farnosti nebo finanční dar můžete předat buď osobně ve farní kanceláři nebo převodem na účet Římskokatolické farnosti Ostrava-Hrušov, Divišova 225/15, 711 00 Ostrava

č. ú.: 115-1059290297/0100.

Děkujeme.